![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Зі щоденника Джорджа (Георгія) Кістяківського (1900–1982), американського фізхіміка українського походження, у грудні 1959 р. – спеціального помічника президента США з питань науки і техніки:
Провів день у своєму офісі, за винятком короткої зустрічі зі Стензом, Флоберґом і Йорком, з якими ми обговорили проект створення авіаційної ядерної силової установки. Лише Йорк наполягає на продовженні роботи обох підрядників над цим проектом. Зрозуміло також, що коли програму General Electric буде скасовано, на Йорка посиплються всі шишки, тож ніхто з нас не став на нього тиснути. Домовилися, що подамо цю справу на розсуд президента, оскільки це насамперед політичне питання, а в технічному відношенні проект виявився цілком провальним.
Довго розмовляли зі Спердженом Кіні, який щойно повернувся з Женеви. Він дуже занепокоєний неспроможністю Технічної робочої групи ІІ досягти домовленості з ключових питань і вважає, що радянці отримали політичні інструкції гнути свою лінію й виступати проти створення ефективної системи моніторингу. На його думку, через невирішеність технічних проблем неможливо навіть виробити стратегію, що ґрунтувалася б на встановленні порога підземних випробувань. Мені подзвонив Джим Фиск, який теж вважає, що встановлення порогових значень неможливо буде проконтролювати, але все ж схильний думати, що нам слід добиватися укладення договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Не думаю, що це можливо в політичному відношенні через високу ймовірність, що Сенат, заслухавши свідчення Ґейтса, Маккоуна і Теллера, не ратифікує таку угоду. Тож тепер уся ситуація цілком заплутана, а мої зусилля досягти домовленості з Маккоуном повністю провалилася. Оце так різдвяний подаруночок!
(Джордж Богдан Кістяківський, Науковець у Білому домі. Особистий щоденник спеціального помічника президента Д. Ейзенхауера з науки і техніки, переклад з англійської Ярослава Войтка (Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2022), с. 286)
