assassins_cloak: (Default)
Плащ убивці ([personal profile] assassins_cloak) wrote2024-07-19 08:38 am

Епізод 201: Олександр Кошиць, 19 липня 1923 року

Зі щоденника Олександра Кошиця (1875–1944), українського композитора і диригента, у липні 1923 р. – керівника Українського національного хору, який виступав з гастролями в Буенос-Айресі:

Вчора на концерті мене так протягло, що я ледве не стратив слуху і не втеряв пам’яти. Скільки не прошу, щоб зачиняли вікна – не помагає. Доведеться самому оглядати театр. Вчора одержав листа від брата Федора, пише мені, що вигнали з роботи за те, що він «попович» (!).

Оренштайн пише, що вже видав мої твори, а Кріґ, що Ваня Масиченко поїхав до Харкова за пашпортом. Коли він навіть одержить його, то все одно – справа пропала, бо Рабінов... так і не поїхав з Берліну, як думав, і не може забрати їх із собою. А що вони будуть там робити без грошей, на випадок, як приїдуть у Берлін? Прямо голова кругом іде... На Рабінова нема ніякої надії, бо він починає поводитись доволі погано, мабуть, думає кинути справу з хором. Вчора прислав телеграму з повідомленням, що не хоче платити «комішен» (оплату) за обмін чеків, якими нам платить і якими наділив нас замість грошей, та ще й видав їх на такий банк, якого філій немає в Арґентіні. А він повинен був платити половину долярами, а половину чеками... Знову в суботу й неділю по два концерти. Така справедливість!

(Олександер Кошиць, З піснею через світ. Із щоденника О. Кошиця, Ч. III (Вінніпеґ: Накладом Осередку Української Культури й Освіти, 1974), с. 86)

Ілюстрація: Таким Олександр Кошиць міг побачити Буенос-Айрес у 1923 р. На передньому плані – міська ратуша.



Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
(will be screened)
(will be screened)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting