Плащ убивці (
assassins_cloak) wrote2025-07-13 10:51 am
![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Епізод 560: Микола Ханенко, 13 липня 1722 року
Зі щоденника Миколи Ханенка (1691–1760), українського державного діяча та дипломата, на початку липня 1722 р. – старшого військового канцеляриста, довіреної особи гетьмана Івана Скоропадського:
Заповіт із розпорядженням маєтностей, грошей та інших добр, що лишаються після ясновельможного, відписав його вельможність, хоч уже вельми був слабкий, і на тому заповіті їхня милість панове: Павло Полуботок, полковник чернігівський, Симеон Савич, писар, Василь Жураківський, осавул, військові генеральні та Андрій Маркович, полковник лубенський, підписалися. Також написано після підписання тестаменту одного листа в інтересі пана писаря генерального до генерал-лейтенанта де Вейсбаха про заїхання з генеральського повеління села з хутором Курянським і з усім набутком господарським, що там є, – підписав ясновельможний, але всього титулу свого, як бувало, звичайно підписував, не міг уже дописати, тільки таке написав: «Іван Скоропадський, гетьман», і так, більш не дописуючи титулу, того листа через пана Андрія Борзаківського, військового канцеляриста, відправили до згаданого генерала, а по цьому нічого уже більше його вельможність не писав, бо став превеликою охоплений хворобою.
(запис передатовано відповідно до григоріанського календаря)
(Микола Ханенко, “Діяріуш, або Журнал, тобто щоденна записка оказій та церемоній, що трапляються при дворі ясновельможного його милості пана Іоана Скоропадського...”, у Малі українські діярії XVII–XVIII століть, упорядник Валерій Шевчук (Київ: Кліо, 2015), с. 264)
Ілюстрація: Степан Землюков, Портрет Івана Скоропадського, 1840-і рр.
