paserbyp: (Default)
paserbyp ([personal profile] paserbyp) wrote in [personal profile] assassins_cloak 2025-02-08 04:27 pm (UTC)

Аннеліз Марія Франк народилася 12 червня 1929 року у Франкфурті (Німеччина) у родині Отто та Едіт Франк.

Перші 5 років свого життя Анна жила разом із батьками та старшою сестрою Марго у квартирі на околиці Франкфурта. Після захоплення влади нацистами у 1933 році Отто Франк утік до Амстердаму (Нідерланди), де мав ділові зв'язки. За Отто пішли інші члени родини Франк і Ганна прибула останньою в лютому 1934 року після того, як пожила ще деякий час з бабусею та дідусем в Ахені.
Німці окупували Амстердам у травні 1940 року.

У липні 1942 року німецька влада та голландські колабораціоністи почали збирати євреїв з усієї території Нідерландів у транзитному таборі Вестерборк, розташованому в голландському місті Ассен, неподалік німецького кордону. З Вестерборка німецькі службовці депортували євреїв до таборів смерті Аушвіц-Біркенау та Собібор, які перебувають в окупованій німцями Польщі.

У першій половині липня Ганна з сім'єю сховалася у квартирі, де згодом також сховалося четверо голландських євреїв — Герман, Августа та Петер ван Пельс та Фріц Пфеффер. Два роки вони жили в потайному горищному приміщенні за кабінетом сімейної контори по вулиці Принзенграхт, будинок 263, яке Ганна називає у своєму щоденнику «таємною прибудовою». Друзі та колеги Отто Франка, Йоханнес Клейман, Віктор Куглер, Ян Гіс та Міп Гіс раніше допомогли підготувати притулок і таємно доставляли Франкам їжу та одяг з величезним ризиком для свого власного життя. 4 серпня 1944 року гестапо (німецька таємна державна поліція) виявило потаємне приміщення за сигналом анонімного голландського інформатора.

Перебуваючи у притулку, Ганна вела щоденник, куди записувала свої побоювання, надії та переживання. Цей щоденник, знайдений у потаємній кімнаті після арешту сім'ї, був збережений для Анни Міп Гіс – однією з тих, хто допомагав ховати родину Франк. Після війни щоденник був опублікований багатьма мовами і використовується у шкільних програмах тисяч середніх та старших шкіл у Європі та Північній та Південній Америках. Анна Франк стала символом втрачених надій дітей, які загинули під час Голокосту.

3 вересня 1944 року Ганну разом з її матір'ю Едіт, сестрою Марго та батьком Отто завантажили на останній поїзд, що прямує з Вестерборка до Аушвіц-Біркенау. Поїзд з 1019 року євреями прибув до Освенцима 5 вересня 1944 року. Чоловіки та жінки були поділені. Жінки, відібрані з цього поїзда, включаючи Анну, Едіт та Марго, були позначені номерами між A-25060 та A-25271. Записи із зазначенням їх точних номерів не збереглися. Приблизно через вісім тижнів, наприкінці жовтня 1944 року, Анна і Марго були переведені з Аушвіц-Біркенау в Берген-Бельзен, де вони померли в березні 1945 року. Хоча у свідоцтві про смерть Анни задокументовано її переміщення по таборах, у ньому також немає інформації про витатуйований ідентифікаційний номер.

Обидві сестри померли від тифу у березні 1945 року, лише за кілька тижнів до звільнення табору Берген-Бельзен британськими військами 15 квітня 1945 року. Батьки Ганни також були відібрані есесівськими службовцями для примусових робіт. Мати Анни, Едіт, померла в Освенцимі на початку січня 1945 року. Тільки батько Анни, Отто, пережив війну. Радянські війська звільнили Отто з Освенциму 27 січня 1945 року.

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
(will be screened)
(will be screened)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting